• Türkçe
  • Português
  • Svenska
  • Türkçe
  • Deutsch
  • العربية
  • Holland
  • Polski
  • ελληνικά
  • Español
Mevcut Konum: Ana Sayfa> Favoriler

Favoriler

Sık Sorulan Sorular

03.14.2013 08:49:53

SIK SORULAN SORULAR

 

Bu liste oyundaki GM butonu sık sorulan sorular esas alınılarak hazırlanmıştır. Aradığınız birçok sorunun cevabını buradan bulabilirsiniz. Bu liste güncellenmeye devam edecektir. İlginiz için teşekkür eder iyi oyunlar dileriz!

 

1.“Legend Online”nasıl bir oyundur?

“Legend Online” 7 Road Teknoloji LimitedŞirketi’ne ait indirmeye gerek kalmadan oynanan online bir oyundur. Oyuncular oyunda şehrinin efendisi rolündedir. Oyun ekranında 3D kullanımıve 2D performansıgüzel bir görsel oyun deneyimi olarak oyunculara sunulmaktadır. “Legend Online” ilk sürümünde önemli olan;şehir çevresinin gelişimi, ek sahneyi keşfetme ve ayrıca bir lord olaraktaşehri genişletebilir ve askerleri işe alabilirsiniz. Ek sahneyi keşfeden oyuncular farklıyöntemler kullanabilirler; kovalamak, kaçmak, karşıya saldırıve son olarakta egemenliklerini yaratabilirler.


2.“Legend Online” istemci indirmeye gerek var mıdır?

“Legend Online” online oyundur, istemci indirilmesine gerek yoktur, sadece tarayıcıyıkullanarak oynayabilirsiniz.


3.SınırlıPlatin Kart nasıl elde edilir?

Sitemizi ziyaret ederek SınırlıPlatin Kartıalabilirsiniz.

4.Oyuna giremiyorum, siyah ekranla karşılaşıyorum ne yapmalıyım?

Eğer oyuna giriş problemi yaşıyorsanız aşağıdaki linkte verilen önerilen sorununuzun çözümü olabilir.

//forum.lotr.oasgames.com/viewtopic.php?f=1&t=35141


5.Hesap silinebilir mi?

Silinemez ya da değiştirilemez.


6.Başka bir sahneye nasıl girilir?

Ana arayüzünün sağüst köşesindeki Dünya Haritasına tıklayarak ya da kısa yol tuşu“M”ile başka bir sahneye gidebilirsiniz.

7.Diğer oyuncularla nasıl muhabbet edebilirim?

Sol alt kçşedeki sohbet kanalından başka oyuncularla muhabbet edebilirsiniz. Aynızamanda dünya ya da mevcut bölge kanalındanda grup sohbeti yapabilirsiniz.

8.Oyunda diğer oyuncularla grup savaşıyapılabilir mi?

Oyunda grup olarak savaşabilir (PVE) ve diğerlerine meydan okuyabilirsiniz (PVP).

9.Bu versiyonda ilaç türü eşyalar var mıHP nasıl geri getirilir?

HP satın alabilirsiniz. Her savaşsonuçlandıktan sonra otomatik olarak kahramanın HP’si tamamlanmaktadır.

10.Seviyemi nasıl hızla yükseltebilirim?

Ana görev EXP ödülleri oldukça zengindir. Ek sahneye giderek EXP alabilirsin.

11.Ekipman nasıl elde edebilirim?

Verilen görevleri tamamlayarak ekipman elde edebilirsin. Ek sahnedeki canavardan ekipman düşer ve ayrıca ek sahneyi geçtikten sonrada rastgele verilen ödüllerden ekipman alman mümkündür. Hediye paketlerindende mavi renki iyi bir ekipman alman mümkündür.

12.Gücümü nasıl hızla artırabilirm?

Oyunda gücünü artırmanısağlayacak birçok yol vardır; Atölye ekipmanlarıgüçlendirir, kader sisteminden kader alınabilir, karakterine beceriler ekleyebilir ve daha yüksek seviyedeki askerleri işe alabilirsin.

13.Altın kullanışlımıdır? Nasıl elde edilir?

Altın oyundaki en kullanışlıpara kaynağıdır. Oyundaki birçok işlem Altın kullanılarak tamamlanabilir.

14.Ruh, EXP ve Nefret ne işe yarar?

Asker almak Ruh harcamayıgerektirir. Kişisel seviye artışıise EXP gerektirir. Bir kısım Beceri bırakılmak kesinlikle Nefret harcamayıgerektirir. En fazla 100 Nefret bırakılabilir.

15.Ruh ve EXP yeterli değil ise napmalıyım?

Görevleri tamamlayarak EXP elde edebilirsin, ek sahnedeki vahşi canavarıöldürerekte EXP ve Ruh elde edebilirsin.

16.Can Değeri ne işe yarar? Can Yetersiz ne yapmalıyım?

Her savaşa girdiğinizde (ek sahne ya da PVP) 20 Can Değeri harcanır, Can Değeri 0 olduğu zaman savaşya da ek sahneden hiçbirşey elde edilemez. Canınız bittiği takdirde Dinlenme Hanesi’ne girip dinlenerek (60 can) ya da can ilacıkullanarak can doldurabilirsiniz. Ayrıca her gün saat 5’te her oyuncuya 100 can verilmektedir. Eğer canınız oyun sırasında 100’ün altına düşerse, günlük güncellemede canınız 200 olmayacaktır.

17.Oyun nasıl kaydedilir?

Tarayıcınızın “Sık Kullanılanlar” kısmına oyunu ekleyerek kaydedebilirsiniz.

18.Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Resmi sayfadan “Şifremi Unuttum” a tıklayarakşifrenizi geri alabilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa müşteri iletişimine bildirin.

19.E-pin nedir?

E-Pin, Electronic Personal Identification Number (Elektronik Kişisel Kimlik Numarası)’dır. Hesabına G-Cash yüklenen müşterilerin almak istedikleri elektronikşifredir.
Örnek: HYYO-65YU-PSR1-C4SV

20.Server ne demektir?

Oyuncuların karakterlerinin bulunduğu sunucudur. Farklıserverlardaki karakterler birbirlerini göremezler.

 

21. Karakter Değiştirme


Oyunumuzdada karakter değiştirme ya da karakter silme gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

22. Hesabım Sıfırdan Başladı


Bunun sebebi daha önce oynamışolduğunuz serverdan farklıbir servera girişyapmışolmanızdır. Daha önce oynadığınız servera girip oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer serverınızıunuttuysanız tek tek tüm serverlarıdeneyip eski serverınıza ulaşabilirsiniz.

23. Karakter Silme


Oyunda karakter silme gibi bir özellik bulunmamaktadır.Bu gibi bir sorunla karşılaştığınızda//www.oasgames.comadresinden yeni bir hesap açarak oyuna dilediğiniz serverdan yeniden başlayabilirsiniz.


24. Server Değiştirme ve Serverlar ArasıKarakter Taşıma

Öncelikle belirtelim oyunumuzda serverlar arasıkarakter transferi yapılamamaktadır. Bu yüzden GM’den bu gibi bir talepte bulunmanız faydasız olacaktır.

25. Birlikten Ayrılma, Birlik Katkısı


Birlikten Çık sekmesini kullanarak birlikten ayrılındığıtaktirde diğer bir birliğe girmek için beklenmesi gereken süre 24 saattir (Bu süre 50 elmas karşılığıkaldırılabilir). Birliğinizden ayrıldığınızda birlik emanetinde bulunan itemleriniz mesaj yolu ile size gönderilir. Birlik Becerileriniz ise başka bir birliğe katılmanız halinde devam eder. Birlik katkılarının iadesi yapılamamaktadır. Bu yüzden birlik katkılarıile beceri öğrenmek oyuncunun faydasına olacaktır.

26. Dünya Boss’a Girmiyor, Dünya Boss’u Bulamadım


Her gün belirli saatlerde 3 adet Dünya Boss açılır. Bu bossların saatlerini oyun içindeki etkinlik listesinden görebilmeniz mümkündür. Dünya Boss’a girişbutonu oyun ekranının üst tarafında belirir.

27. Dünya Boss’da Kazandığım Altın ve Ruhlar Gelmiyor


Dünya Boss sırasında her vuruştan altın ve ruh kazanırsınız. Bu altın ve ruhlar her vuruştan sonra hesabınıza yüklenmektedir. Bossdan çıktıktan Boss’dan kazandığınız toplam altın ve ruh miktarıekranda belirir.

28. Çiftlik, Çiftlik Buga Girdi, Çiftlikten Exp Alamıyorum


Çiftlikten günlük en fazla 200 exp kazanmanız mümkündür. Ayrıca çiftlik seviyesi kahramanın seviyesinin üstüne çıkamamaktadır.

29. Eşya Satma, Eşya Gönderme, Hediye Gönderme


Pazarda her itemin satışıyapılamamaktadır. Karaktere bağlıitemleri pazara koyamazsınız. Ayrıca oyunda hediye alım ve gönderimi yapılamamaktadır. Pazarda satılan ekipmanlardan vergi kesilmektedir.

30. Savaşma Gücüm Düştü, HP Düştü, Sihirli Defansım Azaldı


Oyunumuzda kendiliğinden hp veya sg düşmesi mümkün olmamaktadır. O an kullandığınız bufflar, itemleriniz, itemlerinizin seviyeleri, mozaik, birlik becerileri, arıtmalar, akademi gibi onlarca unsur kahramanınızın savaşma gücünü etkileyebilir.

31. Facebook HesaplarınıSiteye Taşıma


Bu konudaki detaylıbilgiyeviewtopic.php?f=1&t=72284adresinden ulaşabilirsiniz.

32. Villa Nedir?


Villa’nın herhangi bir fonksiyonu bulunmamaktadır.

33. VIP ParasıNerde Kullanılır?


Adından da anlaşılacağıüzere VIP Parası’nısadece VIP oyuncularımız kullanabilmektedir. VIP Oyunculara özel sunulan VIP Ruleti’nde VIP Paralarınızıkullanmanız mümkündür.

34. Nasıl VIP Olunur?


VIP olmak için öncelikle elmas yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Elmas yükleyince VIP otomatik olarak açılmaz. Daha sonra belli bir elmas harcamasıkarşılığında VIP hakkıaçmanız gerekir.

35. Yeni VIP Alımları, VIP Süresi, VIP Seviyeleri


VIP süreniz bitmeden başka bir VIP daha açtığınız takdirde, kullanmadığınız VIP süreleri yeni açtığınız VIP süresine eklenecektir.

36. Kaderden SarıTop Çıkmıyor?


Kader tamamenşans faktörünün etkin olduğu bir sistemdir. Bazıkullanıcılarımız “VIP’ler hep sarıaçıyor, VIP’lere ayrıcalık mıvar?” derken, bazıVIP kullanıcılarımız “VIP olduk kaderde hâlâ sarıtop yok, VIP’lere sarıtop çıkmıyor mu?” diye serzenişte bulunmaktadır. Kader de hiçbir oyuncuya ayrıcalık tanınmaz.

37. Dikkat!!! Kader Topum Silindi


Bakım sırasında kaderde bırakılan toplar sistem tarafından silinmektedir. Lütfen bu konuda dikkatli olunuz.


38. 2 Tane Binek Alırsam 2 Bineğin Özelliğinden Faydalanabilir Miyim?


Malesef faydalanamazsınız. O an kullandığınız bineğin özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

39. Yoklama Sıfırlandı, 26. Gün Yoklamam Yok Oldu


Yoklamalar her ay başında sıfırlanmaktadır. Yoklama ödüllerini alabilmek için o ay içinde belirtilen sayıda yoklama sayısına ulaşmanız gerekmektedir.

40. SavaşAlanıSorunu


SavaşAlanıyeni sürüm güncelemesiyle birlikte 10’arlıseviyeler halinde yeniden düzenlenmişve savaşlar tüm serverlardan oyuncuların katılabileceği bir hale getirilmiştir.

41. Birlik Lideri Oyuna Girmiyor


Birlik liderinin oyuna girmemeye devam etmesi durumundaki 10. günde sistem
üyelerin katılımıyla otomatik olarak yeni bir birlik lideri seçmektedir.

42. YanlışYükleme, ElmaslarımıŞu Servera Aktarın,İtemlerimi Buraya Aktarın


Oyunda sadece yanlışyüklenen elmasların (harcama yapılmamasışartıyla) aktarımıyapılmaktadır. Eğer yanlışservera yükleme yaptıysanız, GM’ye yanlışyükleme yaptığınız serverıve aktarım yapılacak serverıbildirmeniz yeterlidir. Bunun dışındaki durumlar için oyunumuzda elmas ve item aktarımımümkün olmamaktadır.

43. Akademi Sıfırlama, Binek Eğitimi Sıfırlama, Asker Geliştirme Ruh Geri Alımı


Oyunumuzda akademi, binek eğitimi sıfırlama, asker geliştirme ruh geri alımıgibi işlemlerin hiçbiri mümkün olmamaktadır.

44. Tam Ekran Yapamıyorum


Ekranın üstünde bulunan tam ekran sekmesini tıklayarak oyununuzu tam ekran oynayabilmeniz mümkündür.

45. Çantadan Ekipman Satışı


Çantanızıaçıp önce Sat sekmesine sonra satmak istediğiniz iteminizin üzerine tıklayarak satışınızıgerçekleştirebilirsiniz.

46. Haritada Karakterimi Bulamıyorum,Şehre Dönemiyorum


Eğer çevreye tıklayarakşehirden ayrıldıysanız ekranın sağüst köşesinde bulunan kahraman sekmesine tıklayarak kahramanınızın bulunduğu yeri görebilirsiniz. AyrıcaŞehir’e tıklayarakŞehrinize geri dönebilirsiniz.


47. Listemden ArkadaşSilemiyorum
Ekranın sağalt kısmında bulunan sosyalden arkadaşlistenizi açıp silmek istediğiniz kişinin üzerine bir kere tıklayınız. Açılan pencereden "ArkadaşıSil"e tıkladığınız takdirde, o kişi listenizden kaldırılacaktır.

48. Birlikİbadeti
Birlik inşaatına girdikten sonra ibadethaneyi açınız. Daha sonra 20 birlik katkısıkarşılığında 1 ibadet yapma hakkınız vardır.

49. Exp’imi Göremiyorum
Ekranın sağalt köşesinde exp çubuğu bulunmaktadır. Oraya bakarak öğrenebilmeniz mümkündür.

50. PvP Yapma
Dinlenme Hanesine girerek birbirinizi bulduktan sonra rakibe düello daveti gönderip gücünüzü rakibinize kanıtlayabilirsiniz.

51. Elmaslarım Kayboluyor
Oyunda kendiliğinden elmas kaybıyaşanmamaktadır. Lütfen binek eğitimi, atölyede birleştirme gibi işlemleri yaparken daha dikkatli davranınız.

52. Hesap Çalınması

Hesap güvenliğinden oyuncunun kendisi sorumludur. Lütfen güvenliğiniz içinşifre ve hesap bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayınız.


53.İlk Ödeme Paketi
Kullanıcılarımız için sunduğumuz etkinliklerden biri de “İlk Ödeme Paketi” etkinliği. Bu etkinlik sadece ilk ödemede yapılan en az 150 elmas için geçerlidir. Parça parça yüklenen ve 150 elmasa varmayan ödemelerde bu paket gönderilmemektedir.

54. Kredi KartıBilgilerim Sistemde KayıtlıDuruyor
Tarayıcıgeçmişinizi sildiğiniz takdirde, kredi kartıbilgileriniz temizlenecektir. Bu bilgiler oyunda değil sadece tarayıcınızda kayıtlıdurmaktadır.

55. Ödeme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Oyunumuzu oynayan pek çok kullanıcıçeşitli yanlışlıklar ve dikkatsizlikler sonucu elmas yüklemelerinde bazısorunlar ile karşılaşmaktadır.İşte ödeme yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar:
*Elmas fiyatlarıfarklıödeme yöntemlerine göre farklılık göstermektedir.
*Ekranın altında bulunan ödeme sekmesinden size uygun olanınıkullanabilirsiniz.
*Resmi ödeme kanallarıharicinde hiçbir yerden elmas alışverişi yapmayınız. Oyun içinde elmas sattığınısöyleyenlere lütfen inanmayınız. (Legend Online yetkilisi olsa bile) Bu gibi kişileri hemen bir ekran resmi ile birlikte bize bildiriniz.
*Elmas yüklerken lütfen oynadığınız serverıdoğru seçiniz. Eğer yanlışservera yükleme yaptıysanız lütfen bunu GM’lere bildiriniz.
*Eğer facebook kredisi ile ödeme yaptıysanız, lütfen Ödeme sayfasından görüntülenen facebook kredinizde azalma olup olmadığınızıkontrol ediniz. Eğer azalma yoksa bu kredileri oyun elmasına çevirmeniz gerekmektedir.
*Ödemeniz gerçekleşti ve elmaslarınıyüklenmediyse önce Facebook -- Hesap Ayarları-- Ödemeler -- AlışverişGeçmişi’nden ödemenizin gerçekleşip gerçekleşmediğinize bakınız.
*Ödemelerde bazen yükleme yönteminiz ile ilgili olarak gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden ödeme yaptıktan hemen sonra GM ile iletişime geçmeyiniz. Ödemeniz eninde sonunda hesabınıza geçecektir. Eğer ödemenizin üstünden 48 saat geçti ve elmasınız hâlâ gelmediyse bir sorun vardır , lütfen GM ile iletişime geçiniz.
*Ödemeniz provizyonda kaldıysa lütfen bankanız ile iletişime geçiniz. Bu ödemeler bizim tarafımıza geçmediği için sistemimiz elmaslarınızıhesaplarınıza gönderememektedir.
*Eğer ödemeniz gerçekleşti ve elmas gelmedi ise size yardımcıolabilmemiz için UID numaranız, oyuncu adınız ve serverınız ile beraber Facebook -- Hesap Ayarları-- Ödemeler -- AlışverişGeçmişi kısmında bulunan siparişno ekran resminitrlegend_support@oasgame.comadresine gönderiniz.
*Geri Ödeme talepleri (chargeback ve refund) gibi geri ödeme talepleri karşısında hesabınız süresiz kapatılmaktadır. Ayrıca geri ödeme talebi dolandırıcılık suçu kapsamına girdiği için hakkınızda işlem başlatılmaktadır. Bunun yanında hesabınız facebook ve ödeme yaptığınız kanal tarafından da kara listeye alınmaktadır. Eğer hesabınız chargeback ve ya refund yüzünden kapatıldıysa lütfentrlegend_support@oasgame.comadresi ile iletişime geçiniz. Sorununuzu yöneticilerimize danışınız.

 

56.Herhangi bir sorun durumunda lütfen hemen müşteri hizmetlerine bildirin!

Online müşteri hizmetlerine durumunuzu anlatabilir ya da foruma mesaj bırakabilirsiniz. 24 saat içinde sizinle iletişime geçeceğiz.