• Türkçe
  • Português
  • Svenska
  • Türkçe
  • Deutsch
  • العربية
  • Holland
  • Polski
  • ελληνικά
  • Español
Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

Yaycı Rehberi

03.19.2013 11:44:46
Öncelikle karakterinizi yaycı seçerek başlayabilirsiniz.

Kışla


Bu kısımdan askerlerinizi ruh yardımıyla geliştirebilirsiniz. Askerleriniz kışla binasının seviyesinden daha yüksek olamaz o yüzden önce meclisi sonra kışlayı karakterinizin leveline getiriip asker olarak okçuyu seçmeliyiz. Okçunun seviyesini 10'a kadar geliştirin daha fazla ruh harcamayın cünkü size lazım olacak.

20 Levela gelene kadar 10 level okçu kullanacagız. Okçu asker kulanırken siz önce okcular arkada olsun ve karakterimiz 20 olduğunda kışla binamızı 20 yapıp kılıççı askerine geçmeliyiz. Kılıçıyı 20 levela kadar geliştirin daha fazlasını harcamayın. Kılıççı asker kullanırken siz arkada kılıççı önde olsun. 30 levela geldiğimizde ise Kutsal kartal askerini geliştireceğiz ve levelini yine 30 levela kadar geliştireceğiz. 40 olduğumuzda Süvari ve en son olarak Sihirli kılıççı kullanacağız. Karakterimizin levelıyla askerimizin leveli sihirli kılıççıda aynı oldugunda artan ruhu sihirli kılıççıdan geliştire tıklayarak aydınlatmaya girip aydınlatmaya vererek saldırı özelliğini kullanacağız.

Akademi


Bu kısımda önceliğimiz extra saldırı - extra defans ve extra sihirli defans olacaktır sonra artan kristale göre extra hp extra asker miktarı altın üretimi ve askerin saldırı defansı vs olacaktır.

Labirent


Labirent kısmında başlarda anahtar kullanarak girmeyip anahtarlarımızı 50. kattan itibaren kullanmak icin saklayalım. 39 level olunca çifte beceriyi açıp buz becerisi yapalım kendimize ve askeri arkaya alıp buz kullanarak bossları alan kullanarak da ara mobları geçecegiz. bu yontemle labirent cok kolay hale gelmektedir. 100. kattan sonra uçurum labirenti açılır ve buraya giriş 3 labirent anahtarıdır. 10. katına akdar baskın imkanınız yoktur. Ayrıca 100. katı baskınla kesemezsiniz her gün girip kendiniz kesmeniz gerekmektedir. Labirent paraları epik eşya yapmanız icin de lazımdır. Ayrıca lab için extra ek sahne ve landa kullanabileceginiz marketteki özel bufı satın alarak bir ay günde bir kez yarım saat aktif olarka kullanmanızı öneririm.

Mozaik

Mozaiklerimizde önceliğimiz her zaman saldırı olmalı cunku okcu atak karakterdir. duruma göre elmas deliciyle açtıgınız diger yuvalara defans sihirli defans ve hp konulmalıdır nitelik kısmından tasları birbirine donusturup bir an öcne yükseltmek gerekir.

Çıkan mavi eşyaların hepsini atölyede parçalayarak arıtma taşı biriktirin ve setinizi arıtarak optimum hale getirin.

Ödüllendirme görevlerini münkün oldugunca yüksek renklerrde yapmaya calışın yarım saatte bir kontrol ederek. sarı cok yüksek degerli görevdir.

Kahraman sarayı için kendinize bir gruo olusturun ve belli saatler ayarlayıp hep aynı grupla yaparsanız arkadaşlıks eviyeniz yükselir ve yükseldikce extra özellik ve xp kazanırsınız

Ek sahnelere extra xp veren kagıtları basarak seri bir sekilde girin ya da baskına bırakın
Dinlenme hanesinde her gun extra can kazanın
Birlik sırlarını kesinlikle kaçırmayın cunku birlik sırrında 15 sn de bir xp kazanırsınız

Çiftlik

Çiftlik için oyunun başında itibaren arkadaş ekleyerek komple lsitenizi doldurun
arkadaş listenizde bilinmeyen yazan kısımdaki arkadaşlarınızı silin cunku onlar sizi kabul etmemiştir arkadaşınız sayılmaz
Arkadaşlarınızın ciftligini sık sık ziyaret edip onların ürünlerini çalabilir kutsal agaclarını doldurdukca hem arkadaşlık seviyenizi hem ciftlik seviyenizi yükseltirsiniz. Ciftlikte günlük ilerleme ve calma limitleri vardır.

Koyu kristal görevlerini mümkün oldugunca yapmaya calısın koyu kristal görevi günlüktür ve leveliniz arttıkca seviyesi de artar

Birlik

Birlik size bir cok yarar sağlar marketinden ihtiyaclarınızı birlik katkısı yaparak alabilirsiniz. birlik inşaatına tıklarak birlik ibadeti yapabilirsiniz. iadet size bir cok ödül verebilmektedir.
Birlik becerileri çok önemlidir ilk aşamadan itibaren güç, zırh ve beden becerisi almanız gerekmektedir.
Birlik savaşlarına her zaman katılmaya çalışın çünkü size şöhret ve madalya kazandıracaktır.
Ayrıca her cuma günü savaşların sonudna size canavar taşı ve şeytan kristali verecektir başarınzıa göre. Birlik savaşlarında aktif olup ilk 10 a girerseniz extra madalya ve sohret kazanırsınız

Amfi Tiyatro

Amfi tiyatro da grup kısmı her gün 12-14 ve 18-20 arası açıktır
bu saatler arasında 3 kişilik grubunuzla girip 30 kez meydan okuyabilirsiniz grup olarak. kazandıgınız her meydan okumada 15 madalya ve server puanı kazanırsınız kaybettiklerinizde 5 madalya alırsınız. Rakipleriniz serverlar arasıdır. Bu madalyalar setiniz için gereklidir
tekli meydan okuma kısmında ise kazandıgınız ve kaybettiginizde kücük miktarda xp alırsınız ama bunun yanında seçeceginiz bir ilaç sembol, vip parası vs ödül kazanırsınız.3 günde bir meydan okuma ödülleri gece 05.00 - 05.20 arasında dagıtılır.
Amfi marketten ihtiyaclarınızı ve setinizi almak için madalyaya ihtiyacınız vardır.

Kıyafet ve Setler

Öncelikle 35 levela kadar karısık gidin lab paralarınızı ve madalyalarınızı biriktirin. 35 levelda amfi marketten 35 setinizi çekerek arıtmalarınızı geliştirmelerinizi ve mozaiklerinizi yapın.20 level olmadan mutlaka mor vip çekip alısveriş ödülü olan 20 level aksesuar setiniiz geliştirip elmas deliciyle 4 deligini açıp mozaiklerinizi yapın ve 50 levela kadar kullanın
50 levelda labirent paralarıyla 50 aksesuar ve yüzük setini alın
45 levelda 45 setini kullanın 55 levelda 55 setine geçin
oyunda isterseniz 50 leveldan itibaren kabus yaparak 50 level takılarınızı epik yapabilirsiniz. yada direkt 60 takılarını alırsınız.

Savaş Alanı

Savaş alanları serverlar arasıdır. her serverdan kullanıcı bulabilirsiniz
Savas alanları her gün saat 13.00 dan itibaren saat başı açılıp 25 dk sürmektedir. ilk 2 giriş hakkınızda kaynak toplama ve server puanı kazanırsınız kestiginiz adam başı.
oyuncuları kestiginizde puan ve sohret kazanırsınız kesildiginizde de puan ve şöhret kaybedersiniz.
savas alanıdnaki normal puanlar 200 oldugunda hp nizi doldurmanızı sağlar iyileş yazan kısma tıklayarak. Sohretler ise size rütbe vererek bu rütbelere ait madalyaları kullanmanızı sağlar . Madalyaları amfi marketten satın alabilirsiniz.
savas alanından cıktıgınzıda beş dk boyunca tekrar giremezsiniz ayrıca savaşın bitmesine beş dk kala da savaşa katılamazsınız. Savaşta ik takım vardır sizin takımızın topladıgı kaybak daha yüksek oldugunda extra 80 madalya 90 şöhret kazanırsınız. kaybedersenz 30
Savaş alanında topladığınız kaynak sayısı 60 oldugunda atolyeden birleştirme kısmıdna birleştirerek hediye sandıgı kazanırsınız

Server puanı ve server ödülü

Server puanını amfi tiyatroda grup meydan okumaları kazandıgınzıda ve savaş alanıdna düşman kestiginizde kazanırsınız ve her salı günü puanınıza göre size hediye sandıgı gelir bu sandıktan binek için parça kazanılır. şansa baglı olarak bir veya 2 tane cıkablmektedir.

Ek sahne deneme alanı

Bu kısımda 4 kişilik grubunuzla katları geçerek kat başı 300k xp ve bir hediye sandıgı kazanırsınız.
Bu kısmın size verdiği extra bufları kullanmak çok önemlidir o bufları uyum icinde kullanmanız gerekmektedir.

iskelet anahtarı

Bu anahtar eger 50 level takılarını epik yapacaksanız cok önemlidir. Biriktirip kabuslarda ulakları 3 kez açarak extra epik taş kazanırsınız.

Savaş alanalrına ve amfi meydan okumalara ilaçlarınızı ve sembollerinizi alarak girmenizi öneririm

Fashion

Fashion size extra görünüm ve extra nefretle başlama imkanı sağlar
Fashionlarınızı aynı seviyede iki fashionla veya fashion ruhuyla birleştirme kısmında geliştirebilirsiniz. Bu geliştirme sonucunda görünümüde degişebilemektedir. veya şans degernize baglı olarak birleştirdiginiz seviyesi düşük olan fashion veya fashion ruhu yanabilmektedir. yandıgı takdirde biel görünüm degişebiliyor sadeece seviye artmıyor. fashionlarınızı 3 leveldan sorna basmak icin şans taşı kullanmak istiyorsanız veya yanmamasını istiyorsanız aynıs eviyede iki fashionla birleştirin. Örnegin 3 level kanadınızı 4 yapmak sitiyorsanız bir 3 level kanat daha yapıp ikisini birleştirin. Aksi takdirde cok kanat patlatırsınız.
fashion dönüştürme kısmı sadece görünüş dönüştürmenizi saglamaktadır.

Şeytan damgası

Şeytan damgası 35 leveldan sorna karakterinizin size göre sol üstünde açılır ve bu kullandıgınız mozaik taşların gücünü yüzde oalrak extra artırır. her levelda %2 lik artış sağlar ve şeytan krtistalleri sayesidne level atlar

Oyunun başında bir çok etkinlik olduğu için legend online sitesini forumlarını ve facebook grubu sık sık kontrol edin. Extra etkinliklerin yanıdna oyunun ilk 3 haftası standart olan etkinlikleri legend online sitesnden bulun ve takip edin bunları sakın kaçırmayın
Marketi sık sık kontrol edip indireme giren eşyaları bulmaya çalışın

V para

Bu yesil paralar çiftlik toprak seviyenizi yükseltmeye marketten sembol satın almaya, beceri ve kısmetinizi sıfırlamaya yaramaktadır. Bunları biriktirmek icin size en önemli önerim kesinlikle çifte beceri kullanmanızdır. Bu para her gün saat 00.00 da kutsal agacınızı toplarak birlikte ibadet ederek ve amfi tiyatroda meydan okuyarak kazanılır.

Beceri

Birinci becerimiz Ateş Alan ve max becerisiBu beceriyi ek sahnede ve labirentte tek boss olmayan kısımlarda kullanacagız alan ve max becerimzidir. Dünya bossa da bu beceriyle girecegiz

İkinci beceri Buz- Tekli boss ve lab boss becerisi.Boslara ilk olarak buz atıp başlamayı unutmayın buz tekli bosslarda size cok kolaylık sağlayacaktır.

Kısmet - Damga

50 levelda açılır ve 60 olmadan öcne en azıdan resimdeki seviyede olmalıdır.Binek

40 levelda açılır ve binek kısmından canavar taşlarıyla eğitim yaptırılarak öncelikli güç zırh ve beden geliştirilmelidir. Bu gelişimdeki güçler direkt oalrak karakterinize eklenmektedir.

Kader

ilk almanız gerekenler sırasıyla

Saldırı
Defans
Sihirli defans
Krtik saldırı zararı + zarar
Kritik saldırı zararı + % zarar
Yenilecek zarar - % zarar

olmalıdır şekidle görüldüğü gibiDünya Boss

Dünya boss okçu için hayati öneme sahiptir ve kesinlikle kaçırmamalısınız
dünya boss her gün 11.00 - 16.00 - 21.00 saatleridne açılır ekranın üstünde dunya boss kısmına tıklayıp katıl yaparak katılınır. Dünya bossa verdiginiz zarar kadar ruh ve altın elde edersiniz.


Bu rehber geliştirilmeye devam edecektir bol şans.


_________________
Server 79 Seth'e katkılarından dolayı teşekkürler!..